7 نوع از بهترین برنامه های غذایی کاهش وزن در خانم ها

 برنامه های رژیم غذایی زیادی برای تناسب اندام وجود دارد ، از جمله که بسیاری از آنها به طور خاص برای زنانی که به دنبال کاهش وزن هستند طراحی شده است. با این حال ، همه برنامه های غذایی برای کاهش وزن به یک اندازه موثر نیستند. در حقیقت ، اگرچه بسیاری از برنامه های رژیم غذایی ایمن ، سالم و پایدار هستند ، اما برنامه های دیگری وجود دارند که می توانند بی اثر بوده، سخت دنبال شوند، فرد را خسته کند و حتی کاملاً خطرناک باشند. برنامه های غذایی ارائه شده در این مقاله بر اساس معیارهای زیر انتخاب شده است:
-برنامه ها به خوبی متعادل هستند و ترکیب خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی را ارائه می دهند.
-تاثير گذاری برنامه ها: برنامه ها بر مبنای تحقیقات علمی تدوین شده و نشان داده شده است که باعث کاهش وزن می شود.
- برنامه های غذایی این مقاله بیش از حد محدود کننده نیستند و می توانند در بلند مدت خوشایند باشند.
-برنامه ها به راحتی قابل پیگیری است، ساده هستند و دستورالعمل های شفافی را ارائه می دهند.
این مقاله بسیاری از چیزهایی را که باید در مورد رژیم غذایی مناسب جهت کاهش وزن خود بدانید به شما می گوید.

 

تعداد زیادی از بهترین رژیم لاغری و بهترین رژیم غذایی وجود دارد اما در اینجا 7 مورد از بهترین برنامه های غذایی کاهش وزن برای خانم ها آورده شده است:

1. رژیم غذایی گیاهی

رژیم های گیاهی بیشتر شامل غذاهایی هستند که از گیاهان گرفته شده اند ، مانند میوه ها ، سبزیجات ، آجیل ، دانه ها و حبوبات.

محصولات حیوانی از جمله گوشت ، ماهی ، مرغ ، تخم مرغ و لبنیات نیز گاهی در مقادیر کمی در این برنامه ها گنجانده می شوند.

در چندین مطالعه به این نتیجه رسیده اند که پیروی از رژیم غذایی گیاهی می تواند یک استراتژی موثر برای کاهش چربی بدن باشد.

یک بررسی نشان داد افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی می کردند در طول 4 سال نسبت به افرادی که از رژیم های دیگر پیروی می کردند ، کاهش وزن بیشتری را تجربه کردند

علاوه بر این ، خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر ، که هر دو جزء کلیدی رژیم غذایی گیاهی هستند، با کاهش چربی شکم مرتبط است.

 

2. رژیم کم کربوهیدرات

رژیم های کم کربوهیدرات شامل محدود کردن مصرف قندهای اضافی و غذاهای حاوی کربوهیدرات بالا ، مانند غلات و نشاسته است. اگرچه انواع مختلفی از رژیم های کم کربوهیدرات موجود است ، اما بیشتر آنها مصرف کربوهیدرات را به کمتر از 26 درصد از کل کالری روزانه شما محدود می کنند. مرور 17 مطالعه علمی نشان داد که رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن کوتاه مدت موثرتر از رژیم های کم چرب است.

 برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که رژیم های کم کربوهیدرات می تواند تعداد کالری هایی را که بدن شما در طول روز می سوزاند افزایش دهد ، که می تواند به کاهش وزن کمک کند

علاوه بر این، مطالعات دیگر نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات ممکن است مزایای دیگری را به ویژه برای زنان از جمله بهبود سطح هورمون ها و تنظیم قاعدگی ایجاد کند.

 

 

با این حال ، به خاطر داشته باشید که رژیم های بسیار کم کربوهیدرات ممکن است برای همه مناسب نباشد ، به ویژه زنان با شرایط خاص پزشکی یا کسانی که باردار یا شیرده هستند.

3. رژیم ناظران وزن(ww)

WW یک برنامه کاهش وزن محبوب است که در ابتدا در دهه 1960 خلق شد.

این برنامه از یک سیستم مبتنی بر امتیاز استفاده می کند، که بر اساس ارزش تغذیه ای تعداد خاصی از امتیازات را به غذاها اختصاص می دهد و بودجه روزانه ای را برای صرف هزینه در اختیار کاربران قرار می دهد.

همچنین فعالیت بدنی منظم را با راهنماهای مختلف تمرین به ویژه برای زنان ارائه می دهد و گزینه هایی مانند کارگاه های گروهی و مربیگری شخصی را با پرداخت هزینه اضافی ارائه می دهد.

به علاوه ، به شما آموزش می دهد که چگونه غذای سالم تری انتخاب کنید ، بنابراین ممکن است برای زنانی که به دنبال کاهش وزن طولانی مدت و پایدار هستند مناسب باشد.

یک بررسی بزرگ از 39 مطالعه نشان داد افرادی که از WW به مدت 1 سال استفاده کردند 2.6 درصد بیشتر از گروه های دیگر در کنترل وزن بدن خود موفق بوده اند.

4. رژیم DASH

رژیم غذایی برای توقف فشار خون بالا (DASH) یک رژیم غذایی است که برای کاهش سطح فشار خون طراحی شده است. این رژیم غذایی، خوردن میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل و منابع پروتئین بدون چربی را تشویق می کند.

رژیم غذایی DASH نه تنها سلامت قلب را بهبود می بخشد ، بلکه برخی تحقیقات نشان می دهد که می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. یک مطالعه روی 293 پرستار زن نشان داد که پایبندی بیشتر به رژیم غذایی DASH با خطر کمتر چاقی و چربی اضافی شکم مرتبط است.

 

. رژیم مدیترانه ای

بر اساس رژیم های سنتی کشورهایی مانند اسپانیا ، یونان و ایتالیا ، رژیم مدیترانه ای اغلب یکی از سالم ترین الگوهای غذایی محسوب می شود. این رژیم غذایی شامل خوردن مقدار زیادی میوه ، سبزیجات ، آجیل ، دانه ها ، غلات کامل و چربی های سالم مانند روغن زیتون است. به عنوان بخشی از این رژیم غذایی ، غذاهای فرآوری شده ، نوشیدنی های شیرین شده با شکر ، گوشت قرمز و غلات تصفیه شده باید محدود شوند. چندین مطالعه نشان داده است که رژیم مدیترانه ای می تواند به کاهش وزن برای زنان کمک کند.

به عنوان مثال ، یک مطالعه بزرگ در بیش از 32000 نفر نشان داد که پایبندی بیشتر به رژیم غذایی مدیترانه ای با کاهش خطر چاقی و چربی شکم ارتباط دارد.

6. جنی کریگ

جنی کریگ برنامه ای است که با ارائه غذاها و میان وعده های کاملاً آماده که  به کاهش وزن کمک می کند. بعلاوه ، برخی از برنامه های مربیگری فردی ورزشی را به شما ارائه می دهد تا به شما کمک کند در مسیر خود قرار بگیرید و به اهداف کاهش وزن خود برسید. چندین مطالعه نشان داده است که جنی کریگ می تواند انتخاب موثری برای کاهش وزن باشد. در واقع، یک مرور بر 39 مطالعه نشان داد افرادی که از جنی کریگ به مدت 12 ماه استفاده کردند ، 4.9 درصد کاهش وزن بیشتری را تجربه کرده اند.

 

 

. نوم(Noom)

نوم یک برنامه تلفن همراه است که به کاربران کمک می کند تا عادت های سالم غذایی را برای حمایت از کاهش وزن طولانی مدت و پایدار ایجاد کنند. با اینکه هیچ غذایی در این برنامه ممنوع نیست  اما تمرکز آن بر غذاهایی با کالری کم اما مواد مغذی بالا مانند میوه ها و سبزیجات است.

مجموعه ای از مطالعات نشان داد زنانی که از برنامه غذایی و مربیگری مجازی مانند نوم به مدت 8 هفته استفاده کردند ، کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کرده و رفتارهایی مانند خوردن کاذب و  احساسی را بهبود بخشیدند.

به پیشنهاد ما به سایت غفاری دایت رفته و در قسمت رژیم من برنامه غذایی مورد نظر خود را دریافت کنید.

 

مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر
رژیم مایر چیست و چگونه کار می کند؟
رژیم مایر چیست و چگونه کار می کند؟
ممکن است تا به حال در بین انواع رژیم های غذایی، رژیم کتوژنیک را بیشتر شنیده باشید ا...
خنک ترین نوشیدنی مناسب تابستان چیست؟!
خنک ترین نوشیدنی مناسب تابستان چیست؟!
با آغاز فصل گرما و فعالیت در خارج از منزل، وقتی‌که به خانه بازمی‌گردید، نوشیدنی‌...
خواص سیر برای لاغری + نحوه خوردن سیر خام ناشتا برای لاغری
خواص سیر برای لاغری + نحوه خوردن سیر خام ناشتا برای لاغری
امروزه سبک زندگی مدرن سبب شده است، بسیاری از افراد دچار اضافه وزن باشند. راه‌های ز...
با راز خواص زنیان و عوارض زنیان آشنا شوید
با راز خواص زنیان و عوارض زنیان آشنا شوید
زنیان یکی از گیاهان دارویی است که خواص بسیار فوق‌العاده‌ای دارد، که نام های دیگر ...
از خواص لبو قرمز و چغندر چه می‌دانید؟ + جدول ارزش غذایی
از خواص لبو قرمز و چغندر چه می‌دانید؟ + جدول ارزش غذایی
لبو در واقع ریشه اصلی گیاه چغندر است.لبو به عنوان یک داروی گیاهی و رنگ خوراکی نیز م...
از خواص کدو حلوایی تا خواص کدو تنبل برای لاغری
از خواص کدو حلوایی تا خواص کدو تنبل برای لاغری
کدو حلوایی به خانواده کدو تعلق دارد. رنگ آن معمولا زرد پررنگ یا نارنجی تیره است و پو...
خواص تخم شربتی برای لاغری و سلامتی که باید بدانید!
خواص تخم شربتی برای لاغری و سلامتی که باید بدانید!
تخم‌ شربتی کالری بسیار کم اما ارزش غذایی بسیار بالایی دارد. تخم شربتی حاوی آنتی اک...
دیدگاه کاربران

با افزودن دیدگاه خود ما را همراهی کرده و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

افزودن دیدگاه