افراد موفق در رژیم کانادایی چه کسانی هستند؟!

چنانچه جزو آن دسته از افرادی هستید که مدتی طولانی به دنبال یک رژیم لاغری مناسب بوده‌اید؛ پس به احتمال زیاد نام رژیم کانادایی را به دفعات شنیده‌اید. تا به حال از این رژیم استفاده کرده‌اید؟! با رژیم کانادایی چقدر وزن کم کردید؟! از عوارض رژیم کانادایی و میزان اثربخشی آن اطلاع دارید؟! همانطور که می‌دانید، هر تغییری که در میزان تغذیه خود با هدف کاهش وزن ایجاد می‌کنید، باید به صورت علمی مورد تحقیق قرار گرفته باشد و نه تنها اثربخشی آن در کاهش وزن، بلکه بی‌خطر بودن آن برای سلامتی اثبات شود. به همین دلیل در این مطلب، می‌خواهیم قواعد رژیم کانادایی را از نظر علمی مورد بررسی قرار دهیم تا به این سوال پاسخ دهیم که افراد موفق در رژیم کانادایی چه کسانی هستند؟! پس تا پایان مطلب درباره رژیم کانادایی اصلی با ما همراه باشید.

رژیم کانادایی اصلی

رژیم کانادایی اصلی ۱۳ روزه

رژیم کانادایی با رژیم کتوژنیک متفاوت است و افرادی که تصمیم گرفته‌اند رژیم کانادایی اصلی را رعایت کنند؛ به دلیل کاهش وزن زیادی که در مدتی کم ایجاد می‌شود، به آن علاقمند شده‌اند. در واقع ادعا می‌شود که در نتیجه رژیم کانادایی، می‌توانید در حدود ۱۳ روز با پیروی دقیق از تمام قواعد رژیم کانادایی، در حدود ۵.۵ تا ۱۳ کیلوگرم وزن کم کنید. به همین دلیل افرادی که به دنبال لاغری سریع هستند، اغلب تصمیم می‌گیرند این رژیم را رعایت کنند. البته ممکن است نام‌هایی همچون رژیم کانادایی سه روزه یا رژیم کانادایی 7 روزه را نیز شنیده باشید؛ اما هیچ کدام از آن‌ها رژیم کانادایی اصلی نیستند.

اما مسئله اصلی اینجاست که رژیم کانادایی اصلی ۱۳ روزه تا چه مدت دوام دارد و می‌تواند وزن شما را پایین نگه دارد؟! در بسیاری از منابع که این رژیم را پیشنهاد می‌کنند؛ ادعا شده است که رژیم کانادایی می‌تواند تا حدود یک سال و حتی تا دو سال، وزن شما را پایین نگه دارد. در حالی که به گفته بسیاری از افراد این مطلب نادرست است. مسئله دوم، میزان تاثیر این رژیم در سلامتی است. در بخش عوارض رژیم کانادایی که در ادامه آمده است، این مسئله را به صورت کامل توضیح داده‌ایم؛ اما لازم به ذکر است که از نظر تقریبا تمام پزشکان و مشاوران تغذیه، کاهش وزن زیاد، در مدت زمان کوتاه، به سلامتی بدن آسیب زیادی وارد می‌کند و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: رژیم کتوژنیک و لاغری سریع ؟!

 

رژیم کانادایی اصلی ۱۳ روزه

قواعد رژیم کانادایی اصلی

در رژیم کانادایی، باید به مدت ۱۳ روز از قواعد آن پیروی نمایید و اگر تنها به مقدار جزیی در طول این مدت از رژیم خود خارج شوید، باید آن را متوقف کرده و تا ۶ ماه نمی‌توانید دوباره رژیم خود را تکرار کنید؛ بنابراین سخت‌گیری این رژیم بسیار زیاد است و حتی اگر به دلیلی همچون بیماری و یا ضرورت نتوانید قواعد آن را رعایت کنید، باید به طور کلی تا مدتی از حالت رژیم خارج شوید.

در این رژیم غذایی سه وعده در روز غذا می‌خورید، اما تنها می‌توانید خوراکی‌های گفته شده را میل کنید. برای صبحانه اغلب قهوه و یا چای با یک حبه قند باید میل کنید که برخی از رژیم‌ها در برخی از روزها یک نان تست نیز به همراه دارند. برای وعده ناهار نیز در برخی روزها یک تکه ماهی کبابی یا یک تخم مرغ یا چند ورق کالباس دارید؛ در برخی روزها نیز باید تنها آب میوه همراه با ماست میل می‌کنید. برای شام نیز باید سبزیجات با نصف سینه مرغ یا گوشت کبابی و یا تنها سالاد میل کنید.

هیچ میان‌وعده‌ای در طول روز نباید صرف کنید و همچنین از هیچ‌یک از غذاها یا مقادیری که در دستور هر روزه‌ی این رژیم آورده شده است، نباید خارج شوید.

بیشتر بخوانید: رژیم آنابولیک چیست و چه کسانی از آن پیروی می کنند؟!

 

عوارض رژیم کانادایی

عوارض رژیم کانادایی

  • همانطور که گفته شد، در طی دوره رژیم کانادایی اصلی، در مدت زمانی کوتاه، همچون رژیم های یویو، میزان زیادی وزن کم می‌کنید که شاید برای شما لذت‌بخش باشد؛ اما لازم است بدانید، هر رژیمی که به این شکل سبب کاهش وزن شود، بسیار به بدن آسیب می‌رساند و برای سلامتی خطرناک است.
  • در منوی رژیم کانادایی، در وعده صبحانه به جز یک فنجان قهوه یا چای، ماده غذایی دیگری مصرف نمی‌کنید؛ که همین یک نشانه از اشتباه بودن این رژیم غذایی است. وعده صبحانه، طبق نظر بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه، از مهم ترین وعده‌های روز به حساب می‌آید و با حذف آن یا میل کردن غذای ناکافی، به بدن شما آسیب می رسد.
  • عارضه بعدی رژیم کانادایی مربوط به میزان کالری مصرفی شما در طی روز است. کالری رژیم کانادایی روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ کالری است که بسیار کمتر از میزان استاندارد توصیه شده برای هر روز یک فرد است. مردان به طور نرمال به روزانه ۲۴۰۰ کالری و خانم‌ها به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارند. به همین دلیل این میزان کم، می‌تواند در طی فعالیت‌های روزانه، به بدن آسیب بزند.
  • برخی از مشاوران تغذیه، این رژیم را به دلیل شوک متابولیکی که به بدن وارد می‌کند، پیشنهاد می‌کنند. در حالی که در بسیاری از موارد این شوک، سبب می‌شود بدن، همچون زمانی که در حالت قحطی و بی‌غذایی قرار دارد، به جای استفاده از چربی، آن را ذخیره نماید تا برای فعالیت‌های حیاتی خود مورد استفاده قرار دهد؛ به همین دلیل این شوک می‌تواند اثری کاملا عکس میل ما داشته باشد.
  • این رژیم غذایی، با این که با از دست آب و مواد مغذی به شما کمک می‌کند در مدت زمانی محدود به وزن ایده‌آل خود برسید؛ اما نمی‌تواند به شما تضمین دهد که این وزن را تا مدتی طولانی با تغذیه سالم و مناسب حفظ کنید و حتی ممکن است وزن شما نسبت به آنچه در گذشته بوده، بیشتر شود.

 

افراد موفق در رژیم کانادایی

افراد موفق در رژیم کانادایی

حالا زمان آن رسیده است که به این سوال جواب دهیم که افراد موفق در رژیم کانادایی چه کسانی هستند؟! در حقیقت افرادی که از این رژیم پیروی می‌کنند، شاید در ابتدا موفق به نظر برسند و از نتیجه رژیم کانادایی راضی باشند؛ اما مطمئن باشید، آسیبی که به بدن افراد در دراز مدت وارد می‌شود را نمی‌توان نادیده گرفت. به همین دلیل می‌توان گفت، با پیروی از رژیم کانادایی، هیچکس در نهایت موفق نخواهد بود.

برای کاهش و حتی افزایش وزن، نیاز است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و برنامه درست غذایی خود را دریافت کنید تا نه تنها آسیبی به بدن خود وارد نکنید؛ بلکه به صورت درست و اصولی به وزن و اندام ایده‌آل خود برسید. اغلب رژیم‌های درست، در طولانی مدت به نتیجه می رسند و چنانچه رژیم‌های کوتاه مدتی باشند، میزان کاهش وزن در آن نیز به همان میزان کم است؛ بنابراین بر اساس تبلیغ افراد متفاوت و بدون مراجعه به پزشک یا مشاور تغذیه، اقدام به رژیم گرفتن، ننماید.

بهاره غفاری یکی از مشاوران تغذیه است که با تائید از وزارت بهداشت، در این حوزه فعالیت می‌نماید و به افرادی که نیازمند مشاوره و دریافت رژیم غذایی هستند؛ مشاوره می‌دهد. با پیروی از رژیم‌های درست و قاعده‌مند، نه‌تنها سلامت خود را حفظ می‌کنید، بلکه از نتیجه‌ای که برای شما به ارمغان می‌آورد احساس شادی و رضایت خواهید داشت. برای دریافت رژیم‌های اصولی و مناسب و همچنین بهره‌مندی از رژیمی همراه با پیگیری و راهنمایی‌ مداوم و اصولی، بر روی نام بهاره غفاری کلیک نمایید.

مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر
رژیم همپتون از فواید تا عوارض این رژیم کم کربوهیدرات !
رژیم همپتون از فواید تا عوارض این رژیم کم کربوهیدرات !
رژیم همپتون یکی از انواع رژیم‌هایی بود که پس از تحقیقات بسیار چند متخصص، تایید ش...
رژیم اورنیش ، رژیم درست و اصولی ؟!
رژیم اورنیش ، رژیم درست و اصولی ؟!
آیا تا به حال نام رژیم اورنیش را شنیده‌اید؟! بسیاری از افراد به دنبال یک رژیم درس...
رژیم ولومتریک چیست؟
رژیم ولومتریک چیست؟
رژیم ولومتریک یک رژیم لاغری طولانی‌مدت و دوره‌ای است و با رژیم کتوژنیک متفاوت ...
رژیم آب درمانی و هرآنچه که باید بدانیم!
رژیم آب درمانی و هرآنچه که باید بدانیم!
رژیم آب یکی از رژیم‌های درمانی است که افزون بر کاهش وزن به جنبه‌های درمانی برای مش...
رژیم کالری شماری ، مزایا و معایب!
رژیم کالری شماری ، مزایا و معایب!
کالری واحدی است که برای اندازه‌گیری انرژی موجود در مواد غذایی استفاده می‌شود ...
دیدگاه کاربران

با افزودن دیدگاه خود ما را همراهی کرده و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

افزودن دیدگاه