مناسب ترین غذا برای کرونایی ها را بشناسید

اپیدمی ویروس کووید ۱۹ این روزها شرایط سختی را برای همه افراد جهان ایجاد کرده است و برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس نکات بهداشتی زیادی را رعایت کنیم. از آنجایی که بسیاری از افراد جامعه، به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند؛ به همین دلیل باید برای پیشگیری و همچنین در دوران نقاهت کرونا یک غذای رژیمی مناسب داشته باشیم غذا برای کرونایی ها از آن جهت اهمیت دارد که تغذیه در دوران نقاهت بیماری کرونا به تسریع بهبودی و کاهش علائم این بیماری کمک می‌کند و برعکس برخی از مواد غذایی ممکن است سبب وخیم شدن حال بیماران شوند. بنابراین در این مطلب از غفاری دایت می‌خواهیم شما را با چند نوع مفید غذا برای مریض کرونایی آشنا کنیم؛ پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

تغذیه دوران نقاهت بیماری کرونا

 

تغذیه در دوران نقاهت بیماری کرونا

در دوران نقاهت کرونا نیز باید همچون مقابله با هر ویروس دیگری میزان زیادی مایعات مصرف کنید؛ زیرا اغلب بیماری‌های ویروسی هیچ درمانی ندارند و از آنجایی که ویروس کرونا نیز یک ویروس جدید است و درمان برای آن کشف نشده است، بنابراین باید با مصرف مایعات و مواد مغذی برای تسریع بهبودی اقدام کنیم. با این حال، همواره بهتر است به‌جای توجه به تغذیه در دوران نقاهت بیماری کرونا، به کمک یک رژیم غذایی مناسب، از ابتلا به این ویروس و وخیم شدن حال خود جلوگیری کنیم. بهترین تغذیه در دوران نقاهت بیماری کرونا را در مطلبی دیگر به طور کامل توضیح داده‌ایم.

بیشتر بخوانید: تغذیه بیماران کرونایی و نکات تغذیه ای مهم!

 

 

تغذیه بیماران کرونایی

 

رژیم غذایی مناسب برای پیشگیری از کرونا

برای پیشگیری از کرونا لازم است سیستم ایمنی خود را تقویت کنید و از غذاهایی استفاده نمایید که به شما کمک کنند ایمنی کافی برای مقابله با این ویروس را همچون هر بیماری دیگری داشته باشید و در صورت آلودگی، به سرعت بهبود پیدا کنید و به همین دلیل مصرف مایعات مناسب برای کرونا اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیاری از مواد غذایی را بهتر است در این دوران کمتر مصرف کنید تا نه‌تنها سلامتی خود را حفظ نمایید، بلکه از ابتلا به این ویروس جلوگیری کنید. در ادامه این نکات تغذیه مهم را آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید: تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا ، بایدها را بدانید!

 

مایعات مناسب برای کرونا

یکی از مهم‌ترین مسائل در تسریع بهبودی در بیماری‌های ویروسی مصرف مایعات فراوان است. مصرف مایعات باعث دفع سریع‌تر آلودگی‌ها شده وبه سیستم ایمنی بدن  و همچنین هیدراتهماندن بدن کمک می‌کند. چنانچه مصرف آب خالی در طول روز برای شما دشوار است، می‌توانید میوه‌های یخ‌زده همچون خیار و مرکبات و یا عرق‌های گیاهی همچون عرق نعناع و گلاب را به آب خود اضافه نمایید. سعی کنید چای تیره، قهوه فوری، نوشیدنی انرژی‌زا و کافئین مصرف نکنید؛ زیرا نه‌تنها مضر هستند و سلامت بدن را به خطر می‌اندازند، بلکه سبب کاهش میزان آب بدن نیز می‌شوند

شیر برای بیماران کرونایی بسیار مفید است و به‌طور کلی مصرف لبنیات به دلیل میزان بالای پروتئین مفید و کلسیم، به بهبودی بیماران و همچنین تقویت بدن برای پیشگیری، کمک می‌کند. افرادی که به دلیل سرد بودن طبع شیر از مصرف آن جلوگیری می‌کنند؛ باید بدانند نه‌تنها شیر برای بیماران کرونایی مناسب است، بلکه برای پیشگیری از بیماری نیز بسیار مفید است.

 

غذا برای کرونایی ها

یکی از نکات مهم مصرف غذا برای کرونایی ها این است که از غذاهای حاوی چربی، نمک، قند و شکر زیاد خودداری کنند. باید استفاده از میوه‌ها و سبزیجات را افزایش دهند و از انواع میوه‌های مفید برای کرونایی ها استفاده نمایند. استفاده از فست فودها و غذاهای ناسالم را باید به‌طور کامل حذف کنند؛ مصرف انواع گوشت و همچنین تون ماهی برای بیماران کرونایی به میزان کم که بتواند راحت هضم شود، مناسب است. با این‌حال بهتر است از مصرف گوشت قرمز دوری کرده و تا حد امکان از غذاهای کنسروی استفاده کنند؛ اما مصرف میزان کم آن برای بیماران کرونایی اشکالی ندارد. یکی از انواع مفید غذا برای مریض کرونایی تهیه نمودن سوپ مقوی برای کرونا است. چنانچه می‌خواهید یک سوپ مقوی برای کرونا داشته باشید، بهتر است از آب گوشت و مرغ استفاده نمایید و سبزیجات متنوعی در تهیه آن به کار ببرید. البته بهتر است برای افرادی که حال آن‌ها وخیم است، از سوپ‌هایی که به.صورت پوره هستند، استفاده نمایید.

 

میوه‌ های مفید برای کرونایی ها

به‌صورت کلی مصرف میوه و سبزیجات به دلیل دارا بودن آب و همچنین به میزان کم، کالری، برای افراد کرونایی و حتی برای پیشگیری از کرونا بسیار مفید است. بهترین راه استفاده از میوه‌هایی هستند که دارای میزان بیشتری ویتامین C و آب هستند؛ برای مثال میوه‌هایی همچون پرتقال، نارنگی، لیمو شیرین، لیمو ترش، کیوی، آناناس و همچنین سبزیجات مقوی همچون فلفل‌دلمه‌ای، انواع کلم، جعفری و آویشن حاوی میزان بالایی ویتامین C بوده و برای پیشگیری و تسریع بهبود افراد کرونایی بسیار مفید است.

 

مصرف مکمل برای پیشگیری از کرونا

باید بدن خود را از نظر ویتامین‌ها و مواد معدنی در بهترین شرایط نگه دارید. بهترین راهکار برای جذب ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن استفاده از مواد غذایی سالم، میوه و سبزیجات فراوان است. با این‌حال چنانچه نیازمند مصرف مکمل هستید و یا از نظر جذب مواد مغذی از مواد غذایی، مشکلی دارید؛ باید به دستور پزشک، در دوز و میزان مورد نیاز خود مکمل مصرف کنید. به‌خصوص مکمل‌های محلول در چربی همچون ویتامین D، ویتامین A، روی و آهن را به‌صورت خودسرانه مصرف نکنید. مصرف امگا ۳ که یکی از انواع چربی ضد التهاب و ضروری برای بدن است، نه‌تنها در سلامتی، بلکه در پیشگیری از کرونا بسیار موثر است و می‌توانید با مشورت پزشک آن‌ها را به‌صورت منظم مصرف نمایید.

 

غذای برای کرونایی ها

 

تغذیه کرونا و رژیم لاغری

افرادی که به کرونا دچار می‌شوند، باید از وعده‌های سبک غذایی و مایعات فراوان استفاده کنند. مصرف زیاد سبزیجات به جای مکمل‌ها نیز فایده بیشتری دارد. استراحت، کاهش استرس روزمره و مصرف مواد مغذی می‌تواند برای تسریع بهبودی بسیار مفید باشد و البته در کنار این موارد، باید از دستور غذایی که پزشک تجویز کرده است نیز پیروی نمایند. مصرف قند و شکر، چربی زیاد و ناسالم و نمک را کنار بگذارند.

یکی از ریسک فاکتورهایی که احتمال ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد، چاقی و اضافه وزن است؛ بنابراین بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، با رژیم غذایی اصلاح شده، به وزن ایده آل برسید و در کنار آن تحرک کافی برای افزایش سلامتی خود را داشته باشید. البته کاهش وزن مسئله‌ای است که نیازمند یک رژیم غذایی طراحی شده و منظم است. با این‌حال نمی‌توان از هر دستور غذایی پیروی نمود؛ زیرا رژیم‌های لاغری که مصرف بسیاری از مواد سالم و ضروری را محدود می‌کنند و یا برخی مواد غذایی را حذف می‌نمایند، می‌توانند به سلامت افراد آسیب بزنند. به همین دلیل باید این رژیم غذایی را از بین رژیم های سالم و اصولی انتخاب کنید. رژیم‌های رژیم بهاره غفاری هیچ ماده غذایی سالمی را به‌طور کامل حذف نمی‌کنند و یا محدودیت بالایی برای مصرف مواد غذایی قائل نیستند؛ بلکه با اصلاح رژیم غذایی و تغییر کالری‌های دریافتی به کاهش وزن و شکست استپ وزنی افراد کمک می‌کنند. چنانچه می‌خواهید یک سبک زندگی سالم داشته باشید، می‌توانید در کنار رژیم لاغری خود، ورزش مناسب را دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رژیم‌ها بر روی غفاری دایت و برای دریافت رژیم غذایی خود بر روی رژیم آنلاین من کلیک نمایید.

 

 
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر
سیر برای لاغری چقدر تاثیر دارد؟!
سیر برای لاغری چقدر تاثیر دارد؟!
امروزه سبک زندگی مدرن سبب شده است، بسیاری از افراد دچار اضافه وزن باشند. راه‌های ز...
کالری سیب زمینی سرخ کرده یا ارزش غذایی آن؟!
کالری سیب زمینی سرخ کرده یا ارزش غذایی آن؟!
از آنجایی که بسیاری از افراد برای دستیابی به هدف کاهش وزن و لاغری، کالری انواع مواد...
رژیم شیر و موز برای خروج از استپ وزنی تاثیر دارد؟!
رژیم شیر و موز برای خروج از استپ وزنی تاثیر دارد؟!
آیا تا به حال نام رژیم شیر و موز را شنیده‌اید؟!شاید برای شما عجیب باشد که چنین رژیم...
دیدگاه کاربران

با افزودن دیدگاه خود ما را همراهی کرده و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

افزودن دیدگاه