تقویت چشم

بینایی ضعیف اغلب با دوربینی یا نزدیک بینی مرتبط است. عواملی مثل ژنتیک، تغذیه ضعیف، پیری و فشار بیش از حد بر چشم ها معمولاً علایم ضعف بینایی و نیاز شما به تقویت چشم است. برای قرن ها ، مردم تمرینات چشمی را به عنوان یک درمان طبیعی برای مشکلات بینایی تبلیغ می کردند. شواهد علمی معتبر بسیار کمی وجود دارد که نشان دهد ورزش های چشمی می توانند بینایی را بهبود بخشند. با این حال ، تمرینات می توانند به خستگی چشم کمک کنند و ممکن است به احساس بهتر چشم شما کمک کنند.اگر به یک بیماری چشمی مشترک مانند نزدیک بینی (نزدیک بینی) ، دور بینی (دور بینی) یا آستیگماتیسم مبتلا هستید ، احتمالاً از ورزش چشمی بهره نخواهید برد. افرادی که دارای رایج ترین بیماری های چشمی هستند ، از جمله تخریب ماکولای وابسته به سن ، آب مروارید و گلوکوم ، از ورزش های چشمی نیز بهره کمی خواهند دید.ورزش های چشمی احتمالاً دید شما را بهبود نخواهند داد ، اما می توانند به راحتی به چشم شما کمک کنند ، به خصوص اگر چشم های شما هنگام کار تحریک شود.بیماری معروف به خستگی چشم دیجیتال در بین افرادی که تمام روز با کامپیوتر کار می کنند معمول است. این شرایط می تواند باعث موارد زیر شود: خشکی چشم خستگی چشم تاری دید سردرد چند تمرین ساده چشمی ممکن است به شما در بهبود علائم خستگی چشم دیجیتالی کمک کند.چگونه چشمان خود را ورزش کنیددر اینجا چند نوع مختلف از تمرینات چشمی آورده شده است که بسته به نیاز خود می توانید آنها را امتحان کنید.

 

تقویت چشم

تغییر تمرکز

این تمرین با به چالش کشیدن تمرکز شما کار می کند. باید در حالت نشسته انجام شود.

انگشت اشاره گر را چند سانتی متراز چشم خود دور کنید.

روی انگشت خود تمرکز کنید.

انگشت خود را به آرامی از صورت دور کرده و تمرکز خود را حفظ کنید.

یک لحظه به دور نگاه کن

روی انگشت کشیده خود تمرکز کنید و آن را به آرامی به سمت چشم برگردانید.

به دور نگاه کن و روی چیزی از دور تمرکز کن.

این کار را سه بار تکرار کنید.

 

تغییر تمرکز

تمرکز نزدیک و دور

این یکی دیگر از تمرینات تمرکز است. مانند مورد قبلی ، این کار باید درحالت نشسته انجام شود.

انگشت شست خود را حدود 10 سانتی متر از صورت بگیرید و به مدت 15 ثانیه بر روی آن تمرکز کنید.

تقریباً 10 تا 20 متر دورتر یک جسم را پیدا کنید و به مدت 15 ثانیه بر روی آن تمرکز کنید.

تمرکز خود را به انگشت شست خود برگردانید.

این کار را پنج بار تکرار کنید.

 

تمرکز نزدیک و دور

شکل هشت

این تمرین نیز باید درحالت نشسته انجام شود.

نقطه ای از زمین را که حدود 10 مترجلوتر است انتخاب کنید و روی آن تمرکز کنید.

یک شکل خیالی هشت را با چشمان خود ردیابی کنید.

به مدت 30 ثانیه به ردیابی ادامه دهید ، سپس مسیرها را تغییر دهید.

 

شکل هشت

قانون 20-20-20

خستگی چشم یک مشکل واقعی برای بسیاری از مردم است. قرار نیست چشم انسان برای مدت زمان طولانی به یک شی واحد خیره شود. اگر تمام روز با کامپیوتر کار می کنید ، قانون 20-20-20 ممکن است از خستگی چشم دیجیتالی جلوگیری کند. برای اجرای این قانون ، هر 20 دقیقه ، به مدت 20 ثانیه به چیزی 20 متر دورتر نگاه کنید.

 

 

قانون 20-20-20

بینایی درمانی چیست؟

برخی از پزشکان در زمینه بینایی درمانی تخصص دارند. بینایی درمانی ممکن است شامل تمرینات چشمی باشد اما فقط به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی تخصصی است که تحت نظارت پزشک چشم ، بینایی سنجی یا چشم پزشک انجام می شود.

هدف از بینایی درمانی می تواند تقویت عضلات چشم باشد. همچنین می تواند به بازآموزی بینایی ضعیف کمک کند ، یا به مشکلات ردیابی چشم کمک کند. شرایطی که ممکن است با بینایی درمانی درمان شود ، اغلب در کودکان و گاهی بزرگسالانی است که درگیر بیماری های نظیر:

نارسایی همگرایی (CI)

استرابیسم (ضربدری یا گردویی)

آمبلیوپی (تنبلی چشم)

نارساخوانی

بینایی درمانی چیست؟

نکاتی برای سلامت چشم

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید علاوه بر ورزش چشمی برای سلامت چشم خود انجام دهید.

هر چند سال یکبار یک معاینه چشم به صورت تخصصی با مراجعه به پزشک انجام دهید. حتی اگر متوجه مشکلی نشده اید ،سالانه مراجعه کنید. بسیاری از مردم حتی نمی دانند که با لنزهای اصلاحی می توانند بهتر ببینند. و بسیاری از بیماری های جدی چشم علائم قابل توجهی ندارند.

تاریخچه خانوادگی خود را بدانید. بسیاری از بیماری های چشم ژنتیکی هستند.

خود را بهتر بشناسید. اگر به دلیل ابتلا به دیابت یا سابقه خانوادگی بیماری چشم ، در معرض خطر بیشتری برای مشکلات چشمی هستید ، هر شش ماه تا یک سال به چشم پزشک خود مراجعه کنید

از عینک آفتابی استفاده کنید. با استفاده از عینک آفتابی پلاریزه که نور UVA و UVB را مسدود می کند ، از چشم خود در برابر اشعه UV محافظت میکنید.

در صورت داشتن غذاهایی حاوی طیف وسیعی از ویتامین ها ، مواد مغذی و مواد معدنی ، معروف به آنتی اکسیدان ، ممکن است از شرایط جدی چشم جلوگیری شود. شرایط چشمی که ممکن است با یک غذای رژیمی سالم بتوانید از آنها جلوگیری کنید شامل موارد زیر است:

آب مروارید ، که باعث دید ابری می شود

دژنراسیون ماکولا مربوط به سن ، که می تواند بینایی شما را محدود کند

گلوکوم

خشکی چشم

دید ضعیف در شب

 

نکاتی برای سلامت چشم

 

چشم های شما برای سالم ماندن به انواع مختلف آنتی اکسیدان نیاز دارند. این شامل:

لوتئین

زاگزانتین

ویتامین های A ، C ، E

بتاکاروتن

اسیدهای چرب امگا 3

فلز روی

  • ماهی:

به ویژه ماهی قزل آلا ، می تواند یک ماده غذایی مناسب برای سلامت چشم باشد. ماهی قزل آلا و سایر ماهی ها دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند. اینها چربی های "سالم" هستند. اسیدهای چرب امگا 3

 می توانند به رشد بینایی و سلامت شبکیه چشم در پشت چشم کمک کنند. همچنین می توانند به جلوگیری از خشکی چشم کمک کنند.چند روز در هفته را در نظر بگیرید كه ماهی را در برنامه غذایی خود قرار دهید.. ماهی آزاد در مزرعه دارای چربی اشباع تر و منبع امگا 3 کمتری نسبت به ماهی سالمون صید شده است.ماهی قزل آلا و بیشتر ماهی ها را می توان کبابی کرد. برای یک شام ساده و خوشمزه سعی کنید آن را با گیاهان تازه ، لیمو و نمک و فلفل چاشنی کنید.

 

  •  تخم مرغ:

تخم مرغ یک غذای عالی برای سلامت چشم است. زرده ها حاوی ویتامین A ، لوتئین ، زاگزانتین و روی هستند که همه برای سلامتی چشم حیاتی هستند. ویتامین A از قرنیه محافظت می کند. لوتئین و زاگزانتین احتمال ابتلا به بیماری های جدی چشم مانند دژنراسیون ماکولای وابسته به سن و آب مروارید را کاهش می دهند..

تخم مرغ بسیار متنوع است و می تواند برای صبحانه ، ناهار و شام کار کند. یک روش ساده برای لذت بردن از آنها را در سالاد و ساندویچ امتحان کنید. حتی می توانید برای میان وعده یک تخم مرغ سفت شده بخورید.

 

  • بادام:

بادام مانند سایر مغزها و دانه ها به طور کلی برای سلامت چشم مفید است. بادام حاوی ویتامین E است. این ویتامین از مولکول های ناپایداری که بافت سالم را هدف قرار می دهند محافظت می کند. مصرف مقادیر منظم ویتامین E می تواند از تخریب ماکولای مرتبط با افزایش سن و همچنین آب مروارید جلوگیری کند. شما باید حدود 22 واحد بین المللی (IU) یا 15 میلی گرم ویتامین E در روز را هدف قرار دهید. سایر آجیل ها و دانه های حاوی ویتامین E شامل دانه های آفتابگردان ، فندق و بادام زمینی است.

در هر زمان می توانید از بادام به عنوان میان وعده لذت ببرید. آنها همچنین در غلات صبحانه ، ماست یا سالاد شما خوشمزه هستند. فقط به یاد داشته باشید که باید اندازه سرو را تحت نظر داشته باشید. بادام کالری زیادی دارد ، بنابراین سعی کنید میزان مصرف خود را به یک تا دو وعده در روز محدود کنید.

یک رژیم لاغری متعادل بهتر است با انواع پروتئین ها ، لبنیات ، میوه ها و سبزیجات ایجاد شود. شما باید مصرف غذاهای ناسالم را که فرآوری می شوند ، حاوی چربی های اشباع شده یا حاوی مقدار زیادی قند هستند ، محدود کنید همچنین برای داشتن یک رژیم پر غذا‌های متنوع به سایت غفاری دایت بروید و از قسمت رژیم‌های انلاین من، برنامه غذایی خود را دریافت کنید و از رژیم غذایی اصولی خود لذت و به وزن ایده ال خود برسید.

 

 
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر
سیاهی و گودی زیر چشم
سیاهی و گودی زیر چشم
دلایل گودی و سیاهی دور چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد : * حساسیت غذایی مخصوصا به ...
 سیاهی زیر چشم دلیل و درمان!
سیاهی زیر چشم دلیل و درمان!
سیاهی زیر چشم، یکی از شایع‌ترین حالت‌های ظاهری پوست اطراف چشم است که افراد همواره...
تنبلی چشم ، درمان تنبلی چشم در کودکان !
تنبلی چشم ، درمان تنبلی چشم در کودکان !
چنانچه کودک شما تازه به سن مدرسه رسیده است، احتمالا او را برای چشم پزشکی برده‌اید ...
از کبودی زیر چشم و راه های رفع آن چه می دانید؟!
از کبودی زیر چشم و راه های رفع آن چه می دانید؟!
شاینرهای آلرژیک که کبودی‌های آلرژیک یا احتقان وریدی دور چشمی نیز نامیده می‌شوند،...
دیدگاه کاربران

با افزودن دیدگاه خود ما را همراهی کرده و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

افزودن دیدگاه