لیپوماتیک چیست و چه عوارضی دارد؟!

ممکن است تا به حال دستگاه ترواسکالپ را شنیده باشید اما تا به حال نام عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی را شنیده‌اید؟! برای اینکه بتوانید کاندید این عمل زیبایی باشید و هیکل ایده‌آل خود را به‌دست آورید، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشید؟! در غفاری دایت می‌خواهیم درباره اینکه لیپوماتیک چیست و عوارض لیپوماتیک کدام هستند، توضیح دهیم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با هزینه لیپوماتیک یا پیکر تراشی نیز آشنا شوید.

پیکر تراشی

 

عمل لیپوماتیک چیست ؟!

لیپوماتیک مانند لیپوساکشن یک عمل غیرتهاجمی برای برداشتن چربی اضافه است. لیپوماتیک که در اصطلاح پزشکان زیبایی به آن پیکرتراشی نیز گفته می‌شود، برای برداشتن چربی‌های موضعی در حد کم قابل استفاده است. در این روش شما برای از بین بردن چربی‌های موضعی می‌توانید اقدام کنید، ولی برای برداشتن چربی‌های اضافه در حد تغییر وزن زیاد نمی‌توان از این روش استفاده کرد. در لیپوماتیک برخلاف لیپوساکشن، هدف تغییر فرم و سایز در یک نقطه خاص است و همچنین در این روش چربی‌ها برداشته می‌شوند، سوزانده نمی‌شوند.

انجام عمل لیپوماتیک یک عمل سرپایی و کوتاه‌مدت است که در این روش به وسیله لوله دستگاهی به‌نام کانولا که از یک سوراخ کوچک  وارد پوست می‌شود، در نقطه مورد نظر با ایجاد حرکات لرزشی، سلول‌های چربی بدون روش لیزری و حرارتی خارج شده و به طور کامل در درون محفظه دستگاه جمع می‌شود. چون سلول‌ها تغییر شکل پیدا نکرده‌اند، می‌توان از سلول‌ها برای تزریق در نقاط دیگر بدن چنانچه احتیاج به بزرگ شدن داشته باشند، مثل سینه، باسنۀ، گونه‌ها و اندام‌های دیگر استفاده کرد.

در لیپوماتیک عفونت کمتری ایجاد شده و محافظت از اعصاب و رگ ‌های خونی و ماهیچه‌ها بیشتر از روش لیپوساکشن است. چنانچه دچار چاقی بیش از اندازه هستید، عمل لیپوماتیک برای شما مناسب نیست و باید از سایر روش‌های جایگزین استفاده نمایید. از مزیت‌های این روش به نسبت لیپوساکشن، می‌توان به نکاتی همچون کم‌تر تهاجمی بدن لیپوماتیک، مدت استراحت کمتر پس از انجام عمل و همچنین دوره کوتاه‌تر استفاده از گن پس از عمل، اشاره کرد. از سایر مزایای روش لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن همچنین می‌توان از عدم نیاز به نقاحت سخت و طولانی‌مدت، یکدست شدن لایه چربی زیر پوست بدون ایجاد برآمدگی، عدم ایجاد آمبولی، سریع‌تر و راحت‌تر جمع شدن پوست پس از عمل،  ایجاد ورم و خروج ترشح به میزان کمتر بعد از عمل نام برد.

 

عوارض لیپوماتیک

 

عوارض لیپوماتیک

یکی از عوارض لیپوماتیک، مدت زمان انجام عمل است؛ زیرا در این روش چون بر اثر تکان‌های شدید ویا ویبریشن دستگاه، چربی‌ها جدا می‌شوند؛ عمل طولانی‌مدت بوده و ممکن است پزشک و بیمار هردو خسته شوند. همچنین پزشکی که اقدام به عمل لیپوماتیک می‌کند باید حوصله، تخصص و دقت کافی داشته باشد تا نتیجه کار رضایت بخش باشد. لیپوماتیک برای برداشتن چربی‌های اضافه ران‌ها ، بازو‌ها و قسمت شکم مناسب است. دیگر عوارض لیپوماتیک این است که چون تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد، ممکن است دچارعفونت قسمت جراحی شود. از سایر مشکلات و عوارض لیپوماتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد مشکل برای کلیه یا قلب
  • گاهی اوقات ایجاد واکنش‌های آلرژیک
  • سوختگی پوست
  • افتادگی و شل شدن پوست
  • خارش پوست
  • بالارفتن دمای بدن
  • حالت تهوع
  • احساس ضعف
  • سرگیجه

پس از عمل لیپوماتیک بافت چربی زیر پوست شما خالی شده و این موجب شل شدن و افتادگی پوست می‌شود که برای برگشت آن باید از گن استفاده کرد و پس از عمل لیپوماتیک در قسمت شکم تا ۳ ساعت باید درازکش بود تا پوست شکم چروک برندارد.

 

لیپوماتیک ران

 

لیپوماتیک ران

گاهی اوقات شما وزن زیادی ندارید اما قسمت ران‌ها دارای شکل ایده‌آل شما نبوده و در بعضی محل‌های ران خود دارای توده‌های انباشته چربی هستید. در این صورت شما کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک ران هستید. باید در نظر گرفت علاوه‌بر موارد فوق، برای اینکه بتوانید کاندید عمل لیپوماتیک ران باشید، باید پوست شما شل نباشد و همچنین خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده باشد. همچنین بیماری‌های زمینه‌ای همچون بیماری‌های قلبی، کلیوی و یا دیابت نداشته باشید؛ از هموفیلی رنج نبرید.

چون برای انجام عمل لیپوماتیک در نقاطی که دارای انباشت توده چربی هستند، سوراخ‌های ریز ایجاد می‌شود تا لوله (پروب) دستگاه از آن سوراخ‌ها وارد شود و عمل تخلیه چربی را انجام دهد؛ ممکن است پس از عمل در این نقاط دارای ترشح و عفونت باشید. در هر حال جای زخم سوراخ‌های ایجاد شده، تا مدتی همراه شماست و چنانچه ترمیم بدن شما دچار ضعف باشد، ممکن است در جای زخم دچار گوشت اضافه نیز بشوید. همچنین امکان ایجاد کبودی طولانی‌مدت در منطقه‌ای که چربی آن تخلیه شده، وجود دارد ویا ممکن است در پاره‌ای مواقع دچار بی‌حسی‌های طولانی مدت در این نقاط باشید. اما از آنجا که از بین بردن این چربی‌های موضعی که بیشتر در قسمت‌های بالای ران وجود دارد، به روش‌های دیگر میسر نمی‌شود، انجام این روش و نتیجه آن برای کسانی که از بودن این چربی‌ها رنج می‌برند، قابل توجه و رضایت‌بخش است.

 

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک

این روش چون یک روش زیبایی به حساب می‌آید، تحت هیچ نوع بیمه‌ای قرار نمی‌گیرد و بیمار باید شخصاً کلیه هزینه‌های آن را پرداخت نماید. با توجه به حجم چربی که برداشته می‌شود؛ یعنی مدت زمانی که شما در اتاق عمل قرار می‌گیرید، هزینه‌های اتاق عمل، بی‌حسی، پزشک متخصص و... تغییر می‌کند. همچنین میزان دستمزد پزشکی که عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهد و بسته به تجربه و کارایی او، متفاوت است.

پس از عمل لیپوماتیک شما به مقداری دارو نیازمند دارید که هزینه آن نیز به این عمل اضافه می‌شود. با این همه با توجه به اینکه این عمل به‌صورت فوری انجام شده و تاثیر آن را نیز به‌صورت آنی متوجه می‌شوید و یک عمل موضعی است؛ برای بیماران عمل جذابی محسوب می‌شود و بسیاری از افراد هزینه آن را متقبل می‌شوند.‌ همواره در نظر داشته باشید که این عمل برای کاهش وزن مناسب نیست و تنها برای پیکر تراشی و ایجاد تناسب اندامی مناسب و حذف چربی‌های موضعی مثل ران، شکم، بازوها، قسمت زانوها، چانه و غبغب و بالای سینه‌ها  مناسب  است.

 

عمل لیپوماتیک و رژیم لاغری

 

عمل لیپوماتیک ویا رژیم لاغری ؟!

همانطور که در بخش قبل گفته شد، عمل لیپوماتیک در کاهش وزن افراد تاثیر چندانی ندارد و همچنین این عمل برای افرادی که از اضافه وزن زیادی رنج می‌برند، مناسب نیست. عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی، همانطور که از نام آن نیز پیداست؛ می‌تواند تنها عدم تناسب و چربی اضافه در برخی قسمت‌های بدن را از بین ببرد و به‌نوعی در افرادی که وزن خود را کم کرده‌اند اما چربی‌های انباشته دارند؛ تناسب اندام ایجاد کنند. به همین دلیل بهتر است اول سبک زندگی خود را اصلاح کنید و یک رژیم لاغری اصولی و سلامت را دنبال کنید تا به وزن دلخواه برسید و سپس به سراغ این عمل زیبایی بروید.

رژیم‌های بهاره غفاری شما را به آسانی به این هدف می‌رساند و در کنار آن می‌توانید هرگونه نگرانی نسبت به سلامتی خود را فراموش کنید؛ زیرا رژیم‌های لاغری بهاره غفاری تنها به تناسب اندام شما اهمیت نمی‌دهند، بلکه سلامتی و شادی شما در اولویت قرار دارند. چنانچه دوست دارید زودتر کاندید عمل لیپوماتیک شوید ویا بدون انجام عمل به هیکل دلخواه خود برسید، همین حالا با کلیک بر روی رژیم من، رژیم غذایی اختصاصی خود را دریافت کنید. همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کلیک بر روی غفاری دایت، به سایت اصلی بروید.

 

 

 

مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر
رفلاکس معده و علائم خطرناک آن را بشناسید!
رفلاکس معده و علائم خطرناک آن را بشناسید!
رفلاکس معده یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن معده است که افراد زیادی را برای سالی...
از سلوليت و درمان قطعی سلولیت چه می‌دانید؟!
از سلوليت و درمان قطعی سلولیت چه می‌دانید؟!
سلولیت، درواقع به حالتی به وجود آمده بر روی پوست گفته می‌‌شود که به واسطه آن برآمد...
فشار خون، برای جلوگیری از فشار خون بالا چه کار کنیم؟!
فشار خون، برای جلوگیری از فشار خون بالا چه کار کنیم؟!
فشار خون نیرویی است که از طرف خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌شود و این خون از طرف قلب ...
افسردگی فصلی ، هر آنچه باید بدانید!
افسردگی فصلی ، هر آنچه باید بدانید!
افسردگی فصلی نوعی از حالت روحی است که با تغییر فصول در انسان ظاهر می‌شود. این نوع ا...
دیدگاه کاربران

با افزودن دیدگاه خود ما را همراهی کرده و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

افزودن دیدگاه